Syyskokouksen lähestyessä katse kääntyy jo ensi vuoteen! Millä hallitusporukalla yhdistystä lähdetään viemään kohti tavoitteita? Tule mukaan tekemään tasa-arvoisempaa ja vihreämpää Helsinkiä!
Mitä Helsingin Vihreiden Naisten ensi vuodelle on luvassa?
Sikäli kuin toimintasuunnitelmaan ei tule suuria muutoksia, hallitukseen kaivataan ensi vuodelle erityisesti eduskuntavaalien suunnittelusta ja strategian päivityksestä kiinnostuneita jäseniä, ja mahdollisesti myös uusia tuulia jäsenvastaavan rooliin! Lisäksi hallituksessa pääsee tekemään monipuolisesti omien kiinnostusten mukaan mm. tapahtumia, viestintää ja paljon muuta. Hallitushommat ovat siis paljon muuta kuin tylsää kokouksissa istumista, eivätkä ne kokouksetkaan meillä onneksi tylsiä ole!
Lähetä hakemuksesi pian, kuitenkin viimeistään maanantaina 27.10. Jos unohdat, voit asettua ehdolle vielä syyskokouksessa. Jos et pääse paikalle livenä etkä etänä, voit lähettää meille max 2 minuutin pituisen videotervehdyksen itsestäsi alla olevaan sähköpostiin.
Lähetä hakemuksesi hallitukseen täällä!
Mietityttääkö jokin?
Vastaamme kysymyksiisi sähköpostista helsinginvihreatnaiset@vihreat.fi.
Nähdään 30.10.!
Huom! Hallitukseen voidaan valita vain jäsen, joten huolehdithan asap jäsenmaksun maksamisesta ja erityisesti jäseneksi liittymisestä – jäseneksi hyväksyminen voi kestää.